Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Naturalnie w Jamnie

W niedzielę 26 czerwca serdecznie zapraszamy na Jarmark Jamneński pod hasłem: NATURALNIE W JAMNIE. Startujemy o godz. 11.00.

Czekamy na Państwa na dziedzińcu Zagrody Jamneńskiej, aby wspólnie powitać lato i rozkwitającą przyrodę. Na stoiskach rękodzielników, kół gospodyń wiejskich i producentów zdrowej żywności będziecie mogli kupić ceramikę z motywami roślinnymi, drewniane zabawki, koronkowe ozdoby, kosmetyki zrobione z darów natury, a także smaki lata – przetwory owocowe i warzywne, kiszonki, wędzone sery, pierogi, ciasta.


Podczas warsztatów plastycznych powstaną zabawki, jakimi dawniej bawiły się dzieci: koniki wyplatane z trawy, papierowe motyle oraz śmigiełka przypominające klonowe „noski”. Po raz pierwszy będziemy gościć na Jarmarku pana Pawła Kaźmierskiego z Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy, który poprowadzi warsztaty o kaktusach – podzieli się praktycznymi informacjami dotyczącymi uprawy tych ciekawych roślin, a pod jego fachową opieką każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie posadzić dwa kaktusiki.
Wystawa stała, prezentująca życie dawnych mieszkańców Jamna, zostanie wzbogacona o zabytkowe sprzęty dla dzieci i zabawki pochodzące ze zbiorów Działu Etnografii Muzeum w Koszalinie.
Towarzyszyć nam będą kojące dźwięki harfy, na której zagra Petra Machkova.

A oto nasz warsztatowy rozkład:

11:30-12:00 – koniki z trawy
13:00-13:30 – kaktusy (Ogród Botaniczny w Niegoszczy)
15:00-15:30 – koniki z trawy
12:00-13:00 – papierowe motyle i śmigiełka
14:00-15:00 – papierowe motyle i śmigiełka

22 czerwca, 2022 12:30 pm Opublikowane przez

Skategoryzowane jako: ,