Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Warsztaty – informacje

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum w Koszalinie, realizowana w Zagrodzie Jamneńskiej, opiera się na solidnej wiedzy historycznej, przekazywanej poprzez działania interaktywne, warsztatowe. Naszym celem jest nauczanie poprzez doświadczanie. Nie chcemy ograniczać zadań skansenu jedynie do prezentowania zabytków, a roli naszych gości do bycia biernymi widzami.  „Zobacz, posłuchaj, dotknij, wykonaj samodzielnie” to hasła towarzyszące naszym zajęciom. Podejmujemy wyzwanie odtworzenia regionalnych obiektów plastyki i rzemiosła ludowego. Chcemy też pokazać, jak wyglądała codzienność  mieszkańców pomorskich wsi i pozwolić uczestnikom warsztatów choć przez chwilę poczuć się dawnymi Jamneńczykami.

W okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy przybliżamy plastykę obrzędową: uczymy wykonywania dawnych ozdób choinkowych, kwiatów z bibuły, palm wielkanocnych, dekorowania pisanek tradycyjnymi technikami. Pragniemy w ten sposób pielęgnować tradycje, które przyniosły na Pomorze różne grupy osadnicze, a które – w dużej mierze – są dziś bliskie zapomnienia.

Warsztaty odbywają się w cyklach miesięcznych – każdego miesiąca proponujemy inną technikę. Stałymi punktami w naszym kalendarzu są warsztaty ceramiczne.

Informacje praktyczne

Warsztaty dla osób indywidualnych

W swojej ofercie posiadamy warsztaty dla rodzin i dorosłych, które odbywają się w soboty. Warsztaty dla seniorów odbywają się w środy. Dokładne daty i godziny oraz tematykę warsztatów można znaleźć w kalendarium.

Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku  godzinach od 8.00 do 16.00.

tel. 508-129-892 lub 94/ 341-65-87

info@zagrodajamno.pl

Warsztaty dla grup zorganizowanych / szkół

Spotkania odbywają się w różnych przestrzeniach naszej zagrody: izbach zabytkowej chaty, ogródku, salkach edukacyjnych stodoły. Czas trwania zajęć: około 1 godziny.

Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku  godzinach od 8.00 do 16.00. Prosimy o kontakt z min. dwutygodniowym wyprzedzeniem.

tel. 508-129- 892 lub 94/ 341-65-87

info@zagrodajamno.pl

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku.

W warsztatach może brać udział maksymalnie 30 osób.

Opiekunowie grup są zwolnienie z opłat za udział w zajęciach. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu. Prosimy o czuwanie nad grupą podczas zajęć.

Opłatę za warsztaty można uiścić w kasie-sklepiku bezpośrednio przed zajęciami.

Prosimy o wcześniejsze poinformowanie w przypadku rezygnacji z umówionego terminu.

Oferujemy również lekcje muzealne dla grup zorganizowanych.