Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

ODWOŁANE – Bibułkarstwo – warsztaty dla dorosłych

14 marca 2020 godzina: 10:15 - 12:15

kolorowe kwiatki wykonane z bibuły

W związku z podjęciem decyzji o czasowym zamknięciu instytucji kultury przez sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego informujemy, iż Muzeum w Koszalinie oraz Zagroda Jamneńska będą nieczynne dla zwiedzających do odwołania.

Jednocześnie informujemy o odwołaniu wszystkich wydarzeń muzealnych (lekcji muzealnych, warsztatów, wykładów, wernisaży) do końca kwietnia.

W marcu, miesiącu poprzedzającym Wielkanoc zapraszamy do udziału w zajęciach dotyczących plastyki obrzędowej. Na kilka tygodni przed świętami kobiety zasiadały do wspólnego wykonywania kwiatów z bibuły a te były nieodłącznymi elementami zdobiącymi palmy, pająki żyrandolowe. Kwiatami zdobiono także święte obrazy i małe ołtarzyki w tzw. świętym kącie. Kontynuując polskie tradycje, wykonywać będziemy kwiaty stosując różne techniki ich modelowania.

Następnie, z bibułkowych kwiatów, grochu i sznurka wykonać będzie można pająki żyrandolowe (dekoracyjną konstrukcję w formie żyrandola zawieszaną niegdyś u powały) lub upleść wianek.

Cena: 5 zł

Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 94 341 65 87.

Zajęcia zostały dostosowane do rozkładu jazdy autobusów linii nr 6.

Details

Date:
14 marca 2020
Time:
10:15 - 12:15
Event Category:
Event Tags:
, , ,