Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filcowanie wełny owczej – Warsztaty dla rodzin

2 września godzina: 13:30 - 15:00

dzieci podczas wykonywania filcowych ozdób

Filcowanie wełny owczej – technika filcowania na mokro.

We wrześniu na prośbę osób zainteresowanych filcowaniem wełny owczej wznawiamy warsztaty o tej tematyce. Będzie można wykonać wg potrzeb i uznania: kwiaty, broszki, etui na telefon, rękawiczki lub szaliki. Nowym uczestnikom wyjaśnimy jak w trakcie procesu spilśniania wełna czesankowa przypominająca kolorową watę zamienia się w zbitą, ciepłą tkaninę. Przeprowadzimy przez cały proces filcowania.

Osoby bardziej dociekliwe będą mogły spróbować swoich sił w tworzeniu przestrzennych struktur lub bezklejowego osadzania kamieni. Tego typu umiejętności doskonale sprawdzą się w modelowaniu biżuterii artystycznej.

Warsztaty rodzinne skierowane przede wszystkim do dzieci pozwolą na indywidualne szaleństwa waszych pociech. Już dla samych doznań wzrokowych (przenikanie się barwnych włókien niczym w akwareli) i sensorycznych wrażeń (tarcie, rolowanie, ugniatania wełny w ciepłej wodzie) warto poświęcić rodzicielski czas na odkrywanie nowej techniki plastycznej. Jest fascynująca, zaskakująca, pozwalająca tworzyć zarówno płaskie jaki i przestrzenne formy.

cena:

– małe formy: 15 zł (etui na telefon, kwiat, pojemniczek na nici ⌀ 12 cm, broszki)

– duże formy: 35 zł (szalik 60 cm x 30 cm ; rękawiczki para: 2 x 35 zł)

obowiązują zapisy po nr tel. 94-341-65-87

Szczegóły

Data:
2 września
Godzina:
13:30 - 15:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,