Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Narodowe Czytanie

7 września 2019 godzina: 12:00 - 14:00

Fragment obrazu Orka na Ukrainie Leona Wyczółkowskiego. W centralnie części woły w zaprzęgu, ciągną się aż po horyzont. Po prawej stronie stoi odwórcony do widza plecami mężczyzna. W lewym górnym rogu napis "Narodowe Czytanie" i logo akcji.

Wraz z Koszalińską Biblioteką Publiczną zapraszamy serdecznie do udziału w akcji Narodowe Czytanie objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
W tym roku akcja odbędzie się w niezwykłej scenerii jamneńskiego skansenu, gdzie o godz. 12:00 czytanie polskich nowel zainauguruje Prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz inni znamienici goście.

O oprawę artystyczną zadbają aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich oraz Teatru “Zwierciadło” działających przy CK105 w Koszalinie.
Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach i samodzielnie wykonać ekslibris lub pocztówkę z unikatowym, stempelkowym wzorem jamneńskim. Dla gości przygotowaliśmy również wystawę ekslibrisów, znajdujących się w zbiorach KBP.

W klimat Narodowego Czytania wprowadzi nas również MZK Koszalin, ponieważ w wybranych autobusach będziemy mogli posłuchać noweli “Katarynka” Bolesława Prusa w interpretacji Jarosława Kopaczewskiego.

Osoby, które chciałyby skorzystać z komunikacji miejskiej i dojechać na czas “na czytanie”, informujemy, że dzięki uprzejmości MZK Koszalin autobusy linii nr 6, które odjeżdżają z Rynku Staromiejskiego o godz. 11:19 i 11:54, będą jechały w tym dniu do Jamna.

Zapraszamy serdecznie na to piękne i literackie pożegnanie wakacji w niezwykłej scenerii, wśród kwiatów i słów.

Szczegóły

Data:
7 września 2019
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Zagroda Jamneńska
Jamneńska 24
Koszalin, Zachodniopomorskie Polska

Organizatorzy

Zagroda Jamneńska
Koszalińska Biblioteka Publiczna