Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

ODWOŁANY – Wielkanocny Jarmark Jamneński

28 marca 2021 godzina: 11:00 - 17:00

ptaszek i kurka z ceramiki Jamneński Jarmark Wielkanocny

Już w niedzielę 28 marca odbędzie się Wielkanocny Jarmark Jamneński – pierwszy w tym roku jarmark w Zagrodzie Jamneńskiej. Z bogatej oferty na pewno każdy wybierze coś dla siebie! Rękodzielnicy przygotowali misterne pisanki, delikatne koronki, kolorowe palmy i stroiki. Ceramiczne i drewniane dodatki, nie tylko na świąteczny stół, wprowadzą do domów wiosenny klimat.

Na Jarmarku będą królowały jajka. Zdobione bądź nie, ale wszystkie od szczęśliwych kur! Ciekawostką artystyczną będą wydmuszki z jaj strusich, zaś atrakcją dla spragnionych nowych doznań kulinarnych – jaja kiszone. 

Nie zabraknie tradycyjnych świątecznych potraw. Członkinie kół gospodyń wiejskich oraz pasjonaci dobrej kuchni zaprezentują baby, mazurki, żurek, pierogi i różnorodne domowe przetwory. W ofercie znajdą się także wędliny od lokalnych producentów. 

Jak zwykle zaprosimy na zajęcia praktyczne. Będziemy wspólnie tworzyć palmy oraz cukrowe baranki. Najmłodsi poznają dawne zabawy wielkanocne. 

Odpoczynek dla ciała i zarazem uczta dla ducha czekać będzie na naszych Gości w sieni chałupy kmiecej, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa przepięknych haftów Krystyny Taciak. 

Details

Date:
28 marca 2021
Time:
11:00 - 17:00
Event Category:
Event Tags:
, ,