Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Otwarcie Zagrody Jamneńskiej

7 kwietnia 2019 godzina: 11:00 - 17:00

Rozpoczynamy odliczanie czasu do otwarcia Zagrody Jamneńskiej!

Odbędzie się ono w niedzielę 7 kwietnia w godzinach 11.00 – 17.00.

Otwarciu będzie towarzyszył Jarmark Jamneński, na którym zobaczymy (i będziemy mogli zakupić) prace artystów ludowych i nieprofesjonalnych. Oferta, jak zwykle bogata – moc pięknych, niepowtarzalnych przedmiotów. Nie zabraknie też smakołyków – domowych ciast, pierogów, wędlin, miodów i jamneńskiego piwa.

Podczas otwarcia będziemy mogli podejrzeć i wziąć udział w jednej z największych atrakcji planowanych w zagrodzie – warsztatach rękodzielniczych. Na ten wiosenny okres przygotowaliśmy warsztaty wykonywania palm wielkanocnych oraz odbijania dekoracyjnych stempli.

Jarmark nie może odbyć się bez ludowej muzyki – na scenie wystąpi zespół rodem z Jamna – Jantarowy Kwiat wraz z zaproszonymi gośćmi. Na koniec wystąpi artysta, który inspiruje się tradycją miejskich grajków – Witek – Muzyk Ulicy.

Jednak największą atrakcją będzie zwiedzanie nowo powstałej wystawy etnograficznej w kmiecej chałupie. Ekspozycja została podzielona na dwie części. W pierwszej, interaktywnej, znajduje się przepiękna makieta Jamna oraz atrakcje dla małych i dużych. W drugiej części poznamy jak mieszkali i żyli dawni mieszkańcy Jamna i Łabusza. Może uda się wam wypatrzeć „dzikich lokatorów” czyli jamneńskie julki.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy!

Przypomnijmy, iż projekt pn.”Rekonstrukcja historycznej Zagrody Jamneńskiej z XIX w.” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Wstęp bezpłatny

Details

Date:
7 kwietnia 2019
Time:
11:00 - 17:00

Venue

Zagroda Jamneńska
Jamneńska 24
Koszalin, Zachodniopomorskie Polska
+ Google Map