Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

ODWOŁANE – Pająki ludowe – warsztaty dla rodzin

4 grudnia 2021 godzina: 13:30 - 15:00

Na pierwszym planie ludowa dekoracja o nazwie pająk. Trzyma ją w rękach dziecko, którego rozmazana sylwetka znajduje się w tle.

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że w związku z kolejną falą pandemii COVID-19, z dniem 1 grudnia br. odwołujemy na czas nieokreślony wszystkie zajęcia (warsztaty, lekcje muzealne) dla dzieci oraz dla rodzin z dziećmi. Nadal organizowane będą zajęcia warsztatowe dla dorosłych; uczestniczyć w nich mogą wyłącznie osoby zaszczepione.

 

Grudniowe, sobotnie zajęcia, poświęcimy plastyce obrzędowej. Jedną z tradycyjnych dekoracji wykonywanych w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia były pająki ludowe. Kolorowe, rozbudowane konstrukcje wykonywano z bibuły, słomy, wełny, patyczków, grochu. Zawieszano je dawniej pod sufitem na belce stropowej, aby zdobiły izby wiejskie nadając im świątecznego klimatu.

Podczas naszych zajęć będzie można wykonać pająki krystaliczne, żyrandolowe lub tarczowe.

Na warsztatach rodzinnych dzieci wraz z rodzicami spróbują swych sił w robieniu miniaturek pająków ludowych. Będą przetykać kolorową wełnę pomiędzy konstrukcjami wykonanymi z patyczków, nawlekać groch na nitki tworząc dekoracyjne łańcuchy.

(warsztaty dla dzieci w wieku powyżej 7 lat )

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 508 129 892.
Koszt warsztatów: 5 zł

Details

Date:
4 grudnia 2021
Time:
13:30 - 15:00
Event Category:
Event Tags:
, , , , , , ,