Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rodzinne warsztaty ceramiczne

24 sierpnia 2019 godzina: 12:45 - 14:15

Na pierwszym planie po lewej stronie miseczka, w środku serduszko z napisem "mama". Po prawej stronie miseczka z rzeźbą kotka. W tle fragment glinianej miski.

Zajęcia ceramiczne dla rodzin są wprowadzeniem w „świat gliny”, bardziej przypominającym zabawę. Pokazujemy małym uczestnikom właściwości gliny, wyjaśniamy zasady obchodzenia się z masą plastyczną, która dla wielu dzieci jest materiałem mało znanym i zaskakującym. Podejmiemy próby wykonania pierwszych prac: płaskich zawieszek zdobionych reliefem, uzyskanym poprzez odcisk stempli z pięknymi wzorami jamneńskimi.

Najmłodsze dzieci bawią się gliną, odbijają roślinki, modelują masę używając „darów natury” jak patyki, kamyczki, listki itp. to dla każdego malucha świetna zabawa.

Chcąc prześledzić cały proces powstawania pracy ceramicznej warto uczestniczyć przynajmniej w dwóch zajęciach. Po pierwszym spotkaniu, pozostawione prace będą schły w naturalnych warunkach, następnie zostaną przez nas wstępnie wypalone. Na kolejnych spotkaniach będzie można przejść do fazy obróbki, dekorowania i szkliwienia.

Więcej informacji na stronie w zakładce warsztaty tutaj

Cena z wypałem (za uczestnictwo w jednych zajęciach): 15 zł

Bez wypału (uczestnik zabiera mokrą pracę): 5 zł

Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 94 341 65 87.

Zajęcia zostały dostosowane do rozkładu jazdy autobusów linii nr 6.

Szczegóły

Data:
24 sierpnia 2019
Godzina:
12:45 - 14:15
Wydarzenie Tagi:
, , , ,