Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

8 czerwca godzina: 11:00 - 15:00

światowy dzień dziergania w miejscach publicznych

Zapraszamy do Zagrody Jamneńskiej na Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. 8 czerwca, w godzinach 11-15 na terenie Zagrody będzie można się spotkać z paniami z grupy rękodzielniczej „Robótkowo” działającej przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 4.

Zachęcamy, aby przynieść własne druty, szydełka, wełny i dołączyć do „dziergaczy”. To idealna okazja na współdzielenie się doświadczeniem lub nawet obejrzenie prezentowanych, pięknych prac.

Tym razem urządzimy mały happening dekorując wydzierganymi elementami wybrany przedmiot z naszego podwórka. Zapraszamy wszystkich, także dzieci z rodzicami. Pokażemy m.in. jak zrobić pompony, łańcuszki.

Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych odbywa się na całym świecie od 2005 roku, najczęściej w drugą sobotę czerwca. Jego inicjatorką jest wielbicielka robienia na drutach Danielle Landes. Tego dnia pasjonaci dziewiarstwa spotykają się w różnych publicznych miejscach – parkach, instytucjach kultury, kawiarniach – by poznać nowe osoby, wspólnie tworzyć oraz zachęcić niezdecydowanych do nowego hobby.

Details

Date:
8 czerwca
Time:
11:00 - 15:00
Event Category:
Event Tags:
, , , ,