Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński

Magiczny okres Bożego Narodzenia kojarzy nam się z długo wyczekiwanymi prezentami, smakiem pierników i czerwonego barszczu lub zupy grzybowej. Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński wprowadzi Państwa w świąteczny klimat i pozwoli przygotować się na radosny czas świętowania.

Na stoiskach czekać będą na Państwa unikatowe przedmioty wykonane przez rękodzielników, zarówno tych dobrze już znanych bywalcom naszych jarmarków, jaki i goszczących w Jamnie po raz pierwszy. Rozmaitość wyrobów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie lub swoich bliskich. Bombki wykonane na szydełku, drewniane zabawki, koronki, świąteczne stroiki i ozdoby, ceramiczne kubki i patery, rzeźby i malarstwo na drewnie, a także kosmetyki naturalne czy świeczki sojowe to tylko niektóre z naszych gwiazdkowych propozycji. Zakupione prezenty będzie można samodzielnie – i oczywiście bezpłatnie – opakować na specjalnie zaaranżowanym stoisku.

Nie zabraknie również świątecznych potraw. Stoły będą uginać się od pierogów (m.in. z gęsiną), bigosu, pierników, chleba na naturalnym zakwasie, wędzonych serów, kiszonych warzywa, ciast i grzanego wina.

Wystawa dziadków do orzechów

W chałupie zagoszczą tradycyjne dziadki do orzechów. Umundurowani żołnierze, wartownicy, królowie, myśliwi i inni bohaterowie – nie tylko dziecięcej – wyobraźni będą stać na straży podczas naszego przedświątecznego spotkania. Kolorowe figurki na pewną ucieszą i zachwycą gości w każdym wieku.

O godzinie 16:30 Zagrodę odwiedzi wyjątkowy gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, przybędzie na Jarmark, by – zgodnie z tradycją – obdarować najmłodszych upominkami.

Jarmark upiększą występy młodych artystów z Pałacu Młodzieży, którzy przedstawią m.in. kolędy i pastorałki.

Serdecznie zapraszamy!

29 listopada, 2021 12:03 pm Opublikowane przez

Skategoryzowane jako: