Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Bożonarodzeniowy Jarmark

Zagroda Jamneńska zaprasza na Bożonarodzeniowy – i ostatni w tym roku – Jarmark Jamneński. Odbędzie się on w niedzielę 18 grudnia w godz. 12.00-18.00 na dziedzińcu Zagrody.
Będzie to świetna okazja, aby kupić wyjątkowe i oryginalne prezenty, a także spróbować smakowitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.


Kramy uginać się będą od świątecznych wspaniałości. W sąsiedztwie stroików, bombek i innych świątecznych dekoracji znajdą się szydełkowe serwetki, drewniane rzeźby i patery, wyroby ceramiczne, kosmetyki naturalne, świece, koce z włóczki i ręcznie wykonane zabawki. Nie zabraknie również ciast, pierogów, ryb, serów, wyrobów z konopi, przetworów z warzyw i owoców oraz innych smakołyków. Grudniowe popołudnie osłodzić będzie sobie można miodem, pysznymi piernikami i bezalkoholowym grzańcem.
Na scenie plenerowej wystąpi zespół ludowy Popowianie oraz podopieczni świetlicy TPD Zacisze: dziecięcy zespół ludowy Zaciszaki i grupa Kadamafia. Pierwsza „formacja” przedstawi świąteczne utwory w stylu folk, natomiast druga – kolędy w aranżacji jazzowej.

Nie zabraknie również warsztatów plastycznych i innych form „okołoświątecznej” aktywności.

Gdy nad Zagrodą rozbłysną gwiazdy i choinkowe lampki, spodziewamy się wizyty Świętego Mikołaja, który (mamy nadzieję) obdaruje słodkimi upominkami grzeczne dzieci i może niektórych dorosłych…

Warsztaty
SALA PLASTYCZNA
13.00-13.45 Zdobienie pierników
14.00-15.00 Szydełkowe gwiazdki
15.00-15.45 Zdobienie pierników
16.00-17.00 Szydełkowe gwiazdki,
SALA CERAMICZNA
12.30 – 17.00 Malowanie bombek

9 grudnia, 2022 9:32 am Opublikowane przez

Skategoryzowane jako: