Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Jarmark Jamneński. Żegnaj lato.

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Jamneński będący pożegnaniem lata, który odbędzie się 5 września w godz. 11-17.

Wrzesień to czas obfitości jakie pozostawiło po sobie lato. Jarmark wrześniowy prezentować będzie wszelakie dobra  powstające po udanych zbiorach: kiszonki ( także te nietypowe jak kiszone rzodkiewki, bób, czereśnie, marchewki czy czosnek), przetwory: powidła, soki z owoców i warzyw ogrodowych, ziołowe nalewki z zapomnianych roślin leczniczych, naturalne kosmetyki i mydła. Będzie można posmakować i zakupić swojskie pierogi, kozie sery, nasz jarmarczny przysmak -smażone szprotki, domowe ciasta, wiejski smalec, miody z rodzimej pasieki. Nie zabraknie stoisk prezentujących twórczość  regionalnych rękodzielników. Koronki, szydełkowe zabawki, drewniane michy, dłubanki, niecki , urokliwe ptaszki i drewniane zabawki czekać będą na miłośników folkloru. Swoje barwne prace sprzedawać będą ceramicy i garncarze.

Podczas warsztatów plastycznych powstaną bransoletki i wisiorki z plecionych i skręcanych sznurków jutowych i konopnych. Będziemy malować farbkami białe, ceramiczne motyle a także wykonywać  grubym szydełkiem ozdobne gwiazdki i serduszka. Specjalnie zaaranżowany kącik wyposażony w szatkownicę, ubijak i kamienny gar posłuży za wehikuł czasu przenoszący do kuchni naszych dziadków. Będzie można samodzielnie spróbować sił w  szatkowaniu kapusty i przygotowywaniu jej do kiszenia.

Osoby zainteresowane ziołolecznictwem zapraszamy do wysłuchania  prelekcji zielarki -fitoterapeutki Pani Agnieszki Chrzanowskiej.  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 508 129 892. Temat prelekcji: „Detoksykacja organizmu z pasożytów i metali ciężkich podstawą dobrego zdrowia i walki  z chorobą”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00.

Warsztaty

Namiot przy izbie:

13.00 – 14.30 szydełkowe serduszka i gwiazdki
15.00 – 16.30 szydełkowe serduszka i gwiazdki

Sala ceramiczna:


11.30 – 13.00 bransoletki i wisiorki ze sznurka
14.00 – 15.30 malowanie ceramicznych motyli

23 sierpnia, 2021 12:48 pm Opublikowane przez

Skategoryzowane jako: ,