Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Lekcje muzealne

Lekcje muzealne w Zagrodzie Jamneńskiej pozwalają odkryć życie w dawnym Jamnie. Wystawa pozwala poznać sprzęty i obiekty, których już nie spotkamy w naszych domach. Opowiadają nam one o ludziach, którzy je wykonali, którzy z nich korzystali.

Podczas zajęć uczestnicy przeniosą się w świat jamneńczyków, ludzi dumnych, z niezwykle rozwiniętym zmysłem artystycznym, do wsi, która mieszkańcom mniej zamożnych osad wydawała się czystym rajem.

W dawnym Jamnie

Zajęcia dla wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbywające się na wystawie stałej. Są one opowieścią o życiu dawnych mieszkańców Jamna, ich zwyczajach, obrzędach, uzupełnioną pokazem sprzętów codziennego użytku i narzędzi gospodarskich.

Zagroda rodzeństwa Ott

Zajęcia dla wychowanków przedszkoli i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Zapoznają najmłodszych z codziennymi obowiązkami ich rówieśników mieszkających w Jamnie na przełomie XIX i XX wieku. Zajęcia praktyczne umożliwiające zdobycie nowych umiejętności – prania na tarze, wyrabiania ciasta chlebowego, zamiatania podwórka czy pielęgnacji roślin ogrodowych.

Informacje praktyczne

Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku  godzinach od 8.00 do 16.00. Prosimy o kontakt z min. dwutygodniowym wyprzedzeniem.

tel. 508 129 892

info@zagrodajamno.pl

Lekcje muzealne odbywają się od wtorku do piątku.

W lekcjach może brać udział maksymalnie 30 osób.

Koszt – 10 zł od osoby

Opiekunowie grup są zwolnienie z opłat za udział w zajęciach. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu. Prosimy o czuwanie nad grupą podczas zajęć.

Opłatę za lekcję można uiścić w kasie-sklepiku bezpośrednio przed zajęciami.

Prosimy o wcześniejsze poinformowanie w przypadku rezygnacji z umówionego terminu.

Zapraszamy do zapoznania się również z ofertą warsztatów.