Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński

Zapraszamy na Bożonarodzeniowy Jarmark Jamneński

10 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku, Bożonarodzeniowy Jarmark. Tradycyjnie odbędzie się na dziedzińcu Zagrody Jamneńskiej, w godz. 12-17. Będzie to świetna okazja, aby zakupić wyjątkowe prezenty, a także spróbować smakowitych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.
Na stoiskach znajdą Państwo świąteczne dekoracje, ceramikę, naturalne kosmetyki, świece, drewniane rzeźby, ręcznie szyte zabawki, wyroby z wełny, serwety, biżuterię oraz wiele innych oryginalnych przedmiotów. Oprócz rękodzieła dostępne będą również bożonarodzeniowe przysmaki – pierniki, pierogi, ciasta, a także wyroby z konopi, miody oraz zakwasy z warzyw.
Na scenie plenerowej w świąteczny nastrój wprowadzą nas młodzi wokaliści z Pałacu Młodzieży. Na dziedzińcu rozstawimy choinki, które będzie można udekorować wyjątkowymi, choć tradycyjnymi ozdobami – cebulą, jabłkami i orzechami. Po raz pierwszy na terenie Zagrody będzie można zobaczyć „żywą” szopkę.


Stałym elementem jarmarku są również warsztaty plastyczne. W pomieszczeniach stodoły edukacyjnej nauczymy robienia makramowych zawieszek na choinkę, stworzymy napary i mieszanki ziołowe zapobiegające przeziębieniom, a także pokażemy jak samodzielnie pomalować bombki i wykonać anioły z bibuły, które niegdyś ozdabiały świąteczne drzewka.
Około godziny 16.00 do Zagrody zawita Święty Mikołaj i obdaruje dzieci słodkimi upominkami.


Warsztaty:
SALA PLASTYCZNA
12.00-13.00 Makramowe zawieszki na choinkę (30 zł/os.)
13.30-15.00 Mieszanki ziołowe (30 zł/os.)
15.30-16.30 Makramowe zawieszki na choinkę (30 zł/os.)


SALA CERAMICZNA
12.30 – 14.00 Retro anioły z bibuły (15 zł/os.)
15.00 – 16.30 Malowanie bombek (15 zł/os.)

29 listopada, 2023 9:14 am Opublikowane przez

Skategoryzowane jako: