Kontrast:
Czcionka: A A+ A++

Wystawa już tuż tuż…

29 marca 2017 roku Prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj podpisali umowę o dofinansowanie budowy Zagrody Jamneńskiej w Jamnie. 19 miesięcy później, na dawniej pustym placu w centrum najmłodszej dzielnicy Koszalina, stoi zrekonstruowana chałupa kmieca, duża stodoła oraz brama prowadząca do zagrody.

 

Same budynki to jednak nie wszystko. Już niedługo rozpoczniemy prace nad montażem wystawy stałej. Podzieliliśmy ją na 2 części. W pierwszej poznamy kulturę poprzez doświadczenie – będziemy mogli przymierzyć tradycyjny strój, spróbować swoich sił w tworzeniu ornamentów oraz przyjrzeć się dawnej w całej okazałości. W drugiej części, już bardziej tradycyjnej, poznamy codzienne życie dawnych jamneńczyków – jak wyglądała przestrzeń, w której przebywali, jakimi przedmiotami się otaczali.

 

W stodole powstają już sale edukacyjne – jedna z przeznaczeniem na zajęcia z ceramiki, druga ogólna. Na piętrze znajdować się będzie sala konferencyjna oraz biura. W stodole będzie mieścić się również zaplecze dla zwiedzających i uczestników warsztatów.

By zapoznać się z naszą ofertą zajęć zapraszamy na stronę www.zagrodajamno/warsztaty

14 listopada, 2018 9:21 pm Opublikowane przez

Skategoryzowane jako: